Skrypty mt4

Wszystkie skrypty mt4 umieszczamy w folderze …/experts/scripts/ .

Skróty ustawiamy klikając prawym przyciskiem myszy na skrypt w nawigatorze (ctrl+n w mt4) i wybieramy „Skrót klawiszowy”.

1. Kupno (buy script)

Buy Script

Skrypt puszcza na rynek zlecenie kupno o określonej wielkości, stop lossie i take proficie. Szczególnie przydatny gdy mamy zagranie, które często powtarzamy a ma ono takie same parametry tzn. wchodzimy np. z SL 5p a TP stawiamy na 30p. Jeśli mamy takie zagranie to po co wpisywać te wartości ręczne jak można ustawić do tego skrót na klawiaturze ? Możemy oczywiście powielić skrypt z różnymi opcjami aby mieć dostęp do kilku zagrań. Aby ustawić parametry, naciskamy prawym przyciskiem myszy na skrypcie i wybieramy modyfikuj. Otworzy nam się MetaEdytor w którym możemy wykonać zmiany w kodzie. Nie bójcie się, nic trudnego 🙂

Skrypty mt4

Lots – wiadomo, wielkość pozycji w lotach

TP – take profit

SL – stop loss

Należy pamiętać, że SL jak i TP są podane w punktach a nie w pipsach! Dla przypomnienia dla walut pips to jednostka czwartego miejsca po przecinku natomiast punkt to najmniejsza jednostka kwotowana. Dla przykładu na EURUSD kwotowanym do piątego miejsca po przecinku 10 punktów = 1 pips.

Po wprowadzeniu zmian należy nacisnąć „kompiluj”. Bez tego nasze parametry nie zostaną zapamiętane.

Skrypty mt4

Jeżeli chcielibyśmy mieć kilka dostępnych wariantów, np. z sl na poziomie 20p, 30p itd. to dla każdego z nich musimy stworzyć nowy skrypt. Jeżeli mamy otwarty skrypt kupna wystarczy wejść w Plik->Zapisz jako i zapisać go w folderze ze skryptami pod inną nazwą. Następnie uzupełnić parametry tak jak zostało to przed chwilą wyjaśnione i nacisnąć „kompiluj”. Powtórzyć tyle razy ile jest to potrzebne.

2. Sprzedaż (sell script)

Sell Script

Myślę, iż nie wymaga wyjaśnienia – postępujemy tak jak w powyższym przykładzie.

3. Przestawienie SL (modify)

Skrypt modify jest dostępny standardowo w platformie mt4. Pozwala on przestawić SL na wskazany poziom.

Skrypty mt4

Pierwsza linijka odpowiada zleceniom kupna – stop loss zostanie przesunięty na 20 punktów (2 pipsy dla par kwotowanych do piątego miejsca po przecinku).

Druga linijka odpowiada zleceniom sprzedaży – stop loss zostanie przesunięty na 20 punktów (2 pipsy dla par kwotowanych do piątego miejsca po przecinku).

Po wpisaniu pożądanych wartości naciskamy kompiluj i już możemy korzystać ze skryptu. Jeśli chcesz powielić skrypt z różnymi parametrami, przeczytaj instrukcję dla skryptu kupna.

4. Breakeven (Break_Even_Script) 

Break_Even_Script

Jak nazwa może sugerować, jest to skrypt który przestawia SL na breakeven czyli na „0”. Nie wymaga on żadnej konfiguracji.

5. Zamknij (close)

Skrypt również dostępny standardowo w mt4. Zamyka on najstarsze z otwartych zleceń, tzn. te które w terminalu wyświetla się na samej górze. Nie wymaga żadnej konfiguracji.

6. Zamknij ostatni (zamknij_ostatni)

Zamknij_ostatni

Skrypt zamykający ostatnio otwarte zlecenie. Nie wymaga żadnej konfiguracji.

7. Zamknij wszystko (zamknij_wszystko)

Zamknij_wszystko

Skrypt zamyka wszystkie otwarte pozycję. Nie wymaga konfiguracji.

 • bardzo dobry blog.polecam takze analizy w http://x-profit.com/ i uslugi Pana Andrzeja

 • Tester_skryptów

  Wskaźniki:
  1. Kupno (buy script)
  oraz

  2. Sprzedaż (sell script)

  nie działają. Następnych nie sprawdzałem.

  • Właśnie sprawdziłem i wszystko działa. Trzeba mieć włączony AutoTrading, aby skrypty działały. Możesz masz wyłączony?

 • Tomasz Karcz

  Witam

  Co do break even to mi chodzi o taki skrypt co dopiero ustawia cene na Be gdy na plusie mam tyle pipsów co był stop loss. A mi ciągle działa to tak, że mam plus kilka tików i mam be bezsens