Wielka wyprzedaż = Wielka okazja?

Szymon Nowak 1do1

Szymon Nowak 1do1

Szybki jak HFT, perfekcyjny jak geometria 100% oraz wyborny jak szklanka brendy.

Może Ci się również spodoba

 • MARCIN

  Witam!

  Ja również myślę o certyfikatach strukturyzowanych (ja z kolei buduję długoterminowy portfel spółek dywidendowych głownie WIG20 na IKE co jest obecnie znakomitym momentem na zwiększenie zaangażowania ze względu oczywiście na wzrost stopy wysokości dywidendy do wartości zakupionych akcji w rozważaniach ) choć 10 -15 % portfela IKE przeznaczam na inwestycje bardziej ryzykowane, np. właśnie rozważam long na ropę czy myślisz może o faktorze RCFL2OIL lub bardziej agresywnie RCFL3OIL? Cena 30 dolarów za baryłkę to cena poniżej kosztów produkcji 1 baryłki dla większości graczy na rynku. Troszkę Iran jest niewiadomą bo coraz bardziej się otwiera a rząd zapowiedział maksymalizację mocy produkcyjnych w najbliższym czasie. Aczkolwiek nie jest to największy gracz na rynku globalnym. Czytałem również, że Arabia Saudyjska jest coraz bardzie zaniepokojona ceną oscylującą w granicach 30 dol. Ciekawy jestem jakie certyfikaty bierzesz pod uwagę? Widzę, że myślimy podobnie w tej kwestii. Pozdrawiam Marcin

  • Hej,

   biorę pod uwagę dokładnie RCFL3OIL. W związku z tym, że otworzyłem dopiero IKZE i mam tam niedużo kapitału chcę bardziej ryzykownie inwestować na tym koncie. Dopuszczam, że ropa znajdzie się na niższych poziomach – nawet na 20 dolarów za baryłkę. Niemniej jednak cały zakres 20-30 dolarów wydaje się dla mnie interesujący, aby zakupić te certyfikaty z możliwością przetrzymania strat przez średni termin (ryzyko kursowe trzeba też tutaj wziąć pod uwagę). W wypadku niekorzystnej sytuacji w najbliższym okresie w średnim/dłuższym terminie prawdopodobieństwo zrealizowania zysku z takiej pozycji wydaje się bardzo wysokie.

   Dobrze widzieć, że ktoś też korzysta z szerszych możliwości giełdy 🙂 Powodzenia!

 • MARCIN

  Chyba najlepsza baza żródłowa do wyboru certyfiktów na GP http://www.gpw.pl/info_produkty_strukturyzowane

  • Dzięki! Bardzo fajne.

   Zawsze korzystałem ze zwykłej listy, nie wiedziałem że jest takie narzędzie na stronie GPW. Duże ułatwienie 🙂

 • Leszek

  Szymon, a w przypadku Eurocash czy to nie jest tak, że spółka już 21 rozpoczęła kroczenie w górę zgodnie z overbalance?

  • Zgadza się. Jeden z przykładów alertów, które dostałem w tym tygodniu. Nie miałem jednak czasu się im przyjrzeć w tygodniu więc w weekend nadrabiam zaległości. Jak to jednak w takich sytuacjach bywa – niektóre okazje już trochę uciekły.

   • Leszek

    no widzisz mi nie uciekly. 🙂 he he 🙂
    fajnie ze czasem cos sie uda czlowiekowi. 🙂

    • Nic tylko się cieszyć, że ktoś korzysta 🙂 gratulacje!

     • Leszek

      Szymon, a jak patrzysz na overbalance w EuroCash i jednocześnie ustawę o handlu i podatku to co o tym myślisz? Przeważy technika czy jednak plotki w kategorii fundamentalnej?

     • Podatek przestaje być powoli plotką tylko staje się faktem więc wszystkie spółki związane z handlem detalicznym mogą być pod presją w krótkim terminie. Dlatego ewentualne pozycja tylko na dany swing.