Dzień, w którym zaważą się losy warszawskiego parkietu

Szymon Nowak 1do1

Szymon Nowak 1do1

Szybki jak HFT, perfekcyjny jak geometria 100% oraz wyborny jak szklanka brendy.

 • Leszek

  Szymon, Może warto skomentować wyrok TK w kontekście twojego wcześniejszego myślenia o wyroku? Zapraszam do otwarcia małej dyskusji w tym temacie? Może lepiej przenieść ją na investio.pl?

  • Tylko, co tu komentować. Wyrok TK to farsa, która otworzyła drogę do kompletnej likwidacji OFE, co sprawia że perspektywy przed GPW są jeszcze gorsze (a i tak jesteśmy już na prawdę w tragicznym położeniu). Kierunek południowy na WIG20 obrany po decyzji jest więc zgodny z moimi założeniami. Jedynie słaba dynamika trochę mnie zaskakuje, lecz jest to tylko niestety potwierdzeniem tego jak mało uczestników pozostało na rynku.

   Dyskusję możemy jednak bez problemu rozpocząć na Investio jeśli masz jakieś swoje przemyślenia 🙂

 • Leszek

  A może pójście do sadu w Strasburgu coś da? A z drugiej strony, ze tutaj wyrok dotyczył kasy która była ulokowana w obligacjach. Może z kasa w akcjach będzie inaczej? Czy jednak wątpisz? Jeśli rynek kapitałowy w PL umrze to zostaną nam Niemcy i U.S. :)) ze wszystkich stron widać ze partia która doszła teraz do władzy jest socjalistyczna i uważa prywatność, banki, rynek kapitałowy, prywatne firmy, za złodziei. Pozostanie wyprowadzenie gotówki z kraju w którym mieszkamy. Może doprowadzenie do wielkiej zapaści tego kraju kogoś obudzi?

  • Ciężko powiedzieć. Potencjalna sprawa i tak ciągnęła by się latami, więc prawdopodobnie musimy się już z tym pogodzić.

   Masz rację, że w wypadku akcji jest inna sytuacja, gdyż nie można ich tak po prostu umorzyć. Trzeba by wymyślić naprawdę sprytny mechanizm, aby to przeprowadzić. Niemniej jednak biorąc pod uwagę, że żyjemy w kraju, w którym TK stwierdza, iż zabranie pieniędzy w zamian za danie obietnicy jest OK to mnie już nie wiele zdziwi. Jeśli będzie potrzeba zlikwidować OFE to zrobią to nie zważając na przeszkody.

   Istnieje duża szansa, że wtedy na polskim rynku maklerskim zostaną nieliczne biura, które będą musiały wprowadzić atrakcyjniejszą ofertę na zagranicę, aby przeżyć. To z kolei po części by mnie zadowoliło 🙂

   Co by nie było, WIG20 coraz bliżej wsparcia więc będzie ciekawie 🙂

   • Leszek

    Szymon, Myślę, że sam dużo lepiej niż ja potrafisz stosować strategię dostosowania się do sytuacji na rynku. Tak też trzeba będzie zrobić w zależności od tego co władza wymyśli. 🙂 Trzeba mieć ten spryt aby dostosować się do zmieniającej sytuacji na rynku tak aby wychodzić +1 pips do przodu. 🙂 Dlatego cały czas głowa do góry. 🙂