Dźwignia w max. wysokości 1:50 przegłosowana przez Sejm!

Szymon Nowak 1do1

Szymon Nowak 1do1

Szybki jak HFT, perfekcyjny jak geometria 100% oraz wyborny jak szklanka brendy.

 • Dobry wpis. Mamy podobne zdanie na ten temat

 • klon99

  Propozycja – Przenieść HFT za granicę 🙂

  • Podejrzewam, że większość brokerów otworzy swoje odpowiedniki za granicą. To nie jest duży problem. Sęk w tym, że po to otwiera się firmę w Polsce, aby miała ona polski nadzór i dawała klientom gwarancje i poczucie bezpieczeństwa. Niestety u nas nie funkcjonują żadne reguły na linii państwo przedsiębiorca, przez co wszystko i tak jest tylko mirażem.

 • lewak

  Ja jestem za wprowadzeniem programu pitu 100% baa 120% niech burżuje i wstrętni kapitaliści płacą na nierobów i związki zawodowe !

  • I ujemną dźwignię, co by było trzeba wnieść depozyt wyższy niż pozycja oraz ustanowić wkłady własne do kredytów o wartości wyższej niż sam kredyt, bo będzie bezpieczniej!

 • Rafał Wachowski

  Pełna zgoda. Prawie nikt nie będzie chciał handlować na tak małej dźwigni bo to zwyczajny dodatkowy koszt z tytułu mrożenia kapitału na rachunku. Jedyne czym brokerzy będą mogli się bronić to znaczące obniżenie poziomów stop-out oraz zaoferowanie oprocentowania od zdeponowanych środków, ale także bonusy. Wydaje mi się, że udzielenie bonusów zwrotnych na wzór brokerów zagranicznych pozwoli ominąć zapis o 2% zabezpieczeniu. Część depozytu zabezpieczającego stanowiłby bonus. Jeśli mam rację to będzie to sposób na kreowanie dowolnej dźwigni. Klient będzie wpłacał 1000 PLN ale dostanie bonus np. 9000, który przy wypłacie będzie musiał zwrócić. Jeśli się mylę i stoi to w sprzeczności z jakimiś zapisami ustawowymi, proszę wyprowadzić mnie z błędu 🙂
  Szczerze wątpię czy posłowie w ogóle wiedzieli co przegłosowują… Ale KNF pokazał, że kompletnie nie rozumie ani dźwigni ani podstawowych zasad na rynku. Z przykrością będziemy obserwowali dalsze losy polskich brokerów i być może ich wyprowadzki za granicę. Przykre
  Kiedy nowy zapis wejdzie w życie?

  • Bardzo ciekawa uwaga z tym bonusem 🙂 Możliwe, że faktycznie coś takiego brokerom uda się wprowadzić. Z pewnością prawnicy w domach maklerskich szukają obecnie rozwiązania i prawdopodobnie więc zobaczymy, jakieś takie kombinacje.

   Posłowie prawie na pewno nie wiedzieli. A KNF … no cóż. Będę do nich pisał z prośbą o uargumentowanie takiej decyzji. Dam znać jak się czegoś dowiem.

   Jeszcze Senat, podpis Prezydenta, wpisanie do dziennika ustaw itd. Ja szacuje, że jakoś na wiosnę będzie się o tym więcej mówić.

 • Dżony

  nie kumam tej tabelki… w kontekscie tresci arttykulu… co PiS przeglosowal, jak był w mniejszości w tym głosowaniu

 • Dźwigania nie ma najmniejszego znaczenia jeżeli się ma dobrze opracowany plan inwestycyjny. Ponieważ ryzyko określa wielkość (wartość) zlecenia obronnego powiązana ze stanem rachunku inwestycyjnego. Depo to tylko pieniądze jakie należy mieć aby otworzyć pozycję. Ludzie na forex tracą pieniądze bo nie mają strategii inwestowania i nie stawiają zleceń obronnych – wykańcza ich zmienność choć dzięki niej powinni zarabiać pieniądze. Należy postawić na edukację, ale nie dać sobie wmówić, że tradingu można nauczyć się z ebooka albo po wysłuchaniu kilku webinarów.

  • Zgadzam się z Tobą w 100% i napisałeś właśnie najważniejszą kwestię, która gdzieś tutaj wielu umyka. Ryzyko jest związane z zleceniem obronnym i z trading planem a nie z poziomem dźwigni, który określa tylko wymagalny depozyt. Niezależnie, czy zostanie on zmniejszony do 1:50 czy do 1:20 bez planu i tak straci się całe konto.

 • róża luksemburg

  NIE dla wyzysku, Nie dla neoliberalizmu!! oi!