Mierzenie RX – zaawansowane techniki Fibonacciego cz. 1

Szymon Nowak 1do1

Szymon Nowak 1do1

Szybki jak HFT, perfekcyjny jak geometria 100% oraz wyborny jak szklanka brendy.

Może Ci się również spodoba

 • Tomasz

  A jak już zmierzymy RX i wyjdzie jakiś pozimo fibo to co dalej się z tym robi? Jakie jest późniejszy zasięg ruchu ceny? czy jego też można „zaprognozować”?

  • Techniki fibo same w sobie nie określają targetów. To już zależy od indywidualnego trading planu. Jeżeli mierzenie jest robione dla ruchu korekcyjnego to w teorii powinien zostać wybity nowy szczyt jednak nie zawsze tak bywa. Ja lubię grać do 127,2%, w tym wypadku fali BC jeżeli chcę złapać ruch razem z wybiciem. W wersji mniej ryzykownej, można grać do szczytu ponieważ nie zawsze zostanie on wybity. Bardziej konserwatywne podejście zakłada wychodzenie na poszczególnych poziomach zniesień wewnętrznych BC, np. na 38,2; 50 czy 61,8 – ale to tak jak piszę, kwestia podejścia.

 • Pawel

  Mnie bardzo ciekawi skąd znasz to mierzenie ? To jest ciężko dostępna wiedza.

  • Szczerze – nie pamiętam 🙂 Wiele lat już temu, gdy zaczynałem się interesować technikami Fibonacciego przeczytałem mnóstwo anglojęzycznych pozycji i prawdopodobnie gdzieś tam natknąłem się na to mierzenie. Niemniej jednak w rzeczywistości zdarzyło mi się może tylko kilkukrotnie je zastosować.

   • Pawel

    No właśnie cały sęk w tym, że to mierzenie jest bardzo skuteczne i ważne w arsenale każdego tradera, a wiedzę o nim nie łatwo pozyskać, tak też jak widzisz trafiłem na twojego bloga, ciekawiło mnie kto jeszcze zna to. Jest trochę takiej wiedzy, która nie łatwo pozyskać i to zaliczam do jednej z takich rzeczy.

    • U mnie nigdy się jakoś specjalnie nie sprawdziło, no ale jak widać każdy może osiągnąć inne rezultaty. Z tym, że jest to bardzo rzadko spotykane mierzenie ciężko się nie zgodzić. Jak sam zresztą wcześniej wspomniałem, nie pamiętam nawet gdzie je poznałem.